Ceny i terminy

Produkcja filmowa nie musi być droga.

Ideą powstania specjalnego studia było zapewnienie poprzez umiejętności, wiedzę i dobre pomysły możliwości realizacji profesjonalnych produkcji filmowych w atrakcyjnych cenach, nieosiągalnych w dużych studiach producenckich, których koszty stałe wielokrotnie uniemożliwiają realizację projektów o umiarkowanym budżecie.

Spot reklamowy telewizyjny
– dla animacji 2d / 2.5d od 3.500,00 pln netto
– zdjęcia filmowe / animacja 2d / 2.5d / 3d / techniki łączone od 9.000,00 pln netto

Telewizyjny billboard sponsorski
(prosta forma reklamy trwająca najczęściej ok. 8 sekund)
– przy animacji 2d/2.5d od 2500,00 pln netto
– animacja 3d oraz techniki łączone od 5500,00 pln netto.

Packshoty animowane
od 2000,00 pln netto.

Filmowe prezentacje firm
– od 2000,00 pln netto

Filmy edukacyjne
filmy szkoleniowe, instruktażowe, przewodniki, filmowe instrukcje obsługi itp.
– od 1500,00 pln netto

Filmy z przeznaczeniem do internetu
wykorzystywane na stronach internetowych, a także jako materiał do marketingu wirusowego i marketingu partyzanckiego
– od 800,00 pln netto

Prezentacje multimedialne
– od 2000,00 pln netto

digitalfilm.pl:


Efektywne praca dla Klienta pozwala nie tylko na zrealizowanie jego celów, ale na przeprowadzanie większych, bardziej atrakcyjnych medialnie kampanii. Pozwala zatem uzyskać istotną przewagę nad konkurencją. Dobre pomysły i umiejętnie stosowane nowoczesne technologie telewizyjne, filmowe i cyfrowa modyfikacja obrazu powodują, iż spoty reklamowe, sponsorskie banery reklamowe, filmy reklamowe, prezentacje firmowe, multimedialne prezentacje albo elementy interaktywne tworzone na potrzeby serwisów internetowych tworzone w studiu filmowym są profesjonalnymi przekazami.
Analiza rynku usług telewizyjnych, filmowych i multimediów oraz dobra polityka jakościowa agencji umożliwiła ustalenie cen naszych usług na poziomie o 20% do 50% w zależności od różnych czynników produkcyjnych, o których decydujemy wspólnie z Klientem.

Na ostateczne ceny produkcji filmowych ma wpływ wiele czynników od techniki realizacji (animacja 2d, 3d, zdjęcia filmowe, montaże, efekty specjalne), obsady (aktorzy, głosy lektorów), oprawy dźwiękowej (muzyka, efekty dźwiękowe), miejsca realizacji, czasu trwania oraz późniejszego wykorzystania (emisja w stacjach telewizyjnych ogólnopolskich, lokalnych, internecie, materiał na płyty dvd lub do prezentacji multimedialnych itd). Dla wszystkich form istotny jest scenariusz. który wraz z ewentualnym scenorysem lub storyboardem stanowią podstawę do precyzyjnego podania kosztów realizacji.

Realizacja animacji lub filmu reklamowego w krótkim czasie jest możliwa.

Spot reklamowy
Spoty reklamowe jako krótkie formy przekazu można w skrajnych wypadkach zrealizować w ciągu kilku dni, posługując się głównie technikami animacji komputerowej. Bardziej skomplikowane produkcje, spoty telewizyjne tworzone z udziałem aktorów, makiet, nagrania plenerowe itp. wymagają zdecydowanie dłuższego czasu, który może zająć nawet do kilku miesięcy przygotowań.

Bilboard sponsorski
Bilboard sponsorski lub też billboard sponsorski to krótka forma, wymagająca niewielkiego nakładu pracy, oparta najczęściej o animację i montaż cyfrowy jest możliwa do zrealizowania nawet w 3 – 5 dni.

Prezentacja filmowa
Prezentacje filmowe realizowane w naszym studiu to zwarte przekazy dotyczące firm, produktów, usług, jakie mogą zainteresować potencjalnego widza. Czas zależy oczywiście od stopnia skomplikowania tematu, ale w przypadku prezentacji produktu możliwe jest wykonanie prezentacji filmowej w ciągu 1 – 2 tygodni, prezentacje całych firm to nieco dłuższy czas – wymagają bowiem dokładnego poznania Klienta i opracowania jego jak najlepszego wizerunku – 2 – 4 tygodnie na realizacje filmu reklamowego prezentującego firmę lub jej usługi.

Prezentacje multimedialne
Prezentacje multimedialne dotyczące firm i instytucji wymagają przede wszystkim dobrego przygotowania materiału. Projektowany przekaz nie tylko powinien spełniać odpowiednie założenia Klienta. Powinien być także czytelny i zapamiętywalny przez odbiorcę. Prezentacja multimedialna łączy w sobie wiele płaszczyzn działania. Najprostsze prezentacje są możliwe do zrealizowania nawet w 7 – 10 dni. Dobre, dynamiczne, przykuwające uwagę przekazy w postaci złożonych prezentacji firm czy produktów wymagają pracy kilku, kilkunastotygodniowej. Należy pamiętać, iż przygotowanie dobrej prezentacji jest możliwe nawet przed fizycznym uruchomieniem na przykład procesów technologicznych pozwalających na wyprodukowanie nowego produktu. Poświęcony czas pozwala na posiadanie doskonałego narzędzia marketingowego w chwili, kiedy firma zamierza pokazać swoje nowości światu.

Teledyski
W zależności od miejsca realizacji teledysku, wymagań planu filmowego oraz ilości osób potrzebnych do stworzenia teledysku praca może zając od 2 do 6 tygodni.

Film instruktażowy, film szkoleniowy.
Produkcja filmu instruktażowe lub szkoleniowego wymaga starannych przygotowań i odpowiedniego opracowania materiału. W zależności od komplikacji merytorycznej oraz długości filmów filmy instruktażowe – szkoleniowe od momentu rozpoczęcia pracy nad scenariuszem do ostatecznego produktu wymagają 2 – 4 tygodni. Czas ten może ulec zwiększeniu, jeśli emisja ma nastąpić w telewizji – telewizyjne materiały filmowe mogą wymagać bardziej skomplikowanej postprodukcji.

Film dokumentalny, reportaż filmowy.
Realizujemy zlecenia filmów związanych z określonymi wydarzeniami oraz opisujących firmy, ludzi, idee. Ich celem może być udokumentowanie osiągnięć firmy, zarysowanie jej profilu działania, stworzenie pakietu informacyjnego w rozmowach biznesowych, prezentacja w mediach. Dokumenty filmowe opracowywane są tak, aby zachowywać odpowiednią obiektywność, realnie, a zatem wiarygodnie pokazywać zjawiska. Dobre przygotowanie podobnej produkcji oznacza dłuższy czas pracy, tym bardziej, że nawet kilkumiesięczne zbieranie materiału filmowego jest często wskazane.

Animacja komputerowa, efekty specjalne
Prace związane z animacjami komputerowymi uzależnione są od rodzaju, komplikacji i długości animacji. Czas potrzebny na wykonanie animacji komputerowej lub produkcję i montaż efektów specjalnych jest tak różny, iż prosimy o kontakt i przesłanie opisu dotyczącego zlecenia – wtedy określimy termin realizacji.

Serwis internetowy
Opracowanie dobrego, multimedialnego, zawierającego elementy interaktywne serwisu internetowego wymaga od 1 do 3 miesięcy pracy. Szczególnie dobre efety uzyskuje się tworząc serwisy produktowe – poświecone promocji danego wyrobu, usługi.

Montaż, postprodukcja
W większości wypadków proste zlecenia dotyczące montażu komputerowego obrazu oraz pozostałych elementów związanych z postprodukcją realizowane są w ciągu kilku dni. W przypadku stałej współpracy staramy się uzgadniać bardzo dobre terminy zapewniające pełną satysfakcję Klientom. W sprawie ustalenia szczegółów dotyczących produkcji materiału telewizyjnego i filmowego prosimy o kontakt.

digitalfilm.pl

Nawet jeśli czasu na pomysł, kreację i realizację produkcji filmowej jest bardzo niewiele jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom tak dobierając technologię i założenia produkcyjne, aby dotrzymać terminu.

Czas potrzebny do realizacji zleceń uzależniony jest od wielu czynników, jednak dzięki możliwości realizacji wszystkich elementów produkcyjnych w naszym studiu jesteśmy w stanie znacznie skrócić czas przygotowania materiału dla Państwa.
Spoty reklamowe wymagają niekiedy kilku tygodni pracy, a czasem wystarczy na ich realizację jedna doba.
Filmy reklamowe potrafią zająć kilka tygodni, a produkcje dokumentalne mogą wymagać różnych pór roku lub wydarzeń oznaczających konieczność pracy przez ponad rok.
Na to, ile czasu będziemy potrzebowali na realizację zlecenia ma wpływ także przygotowanie Klienta, jego otwartość i atmosfera współpracy – dlatego zawsze staramy się zapewnić Klientowi maksymalny komfort pracy z nami licząc na dobre, partnerskie relacje z naszym studiem.

Przewiń do góry